Vändra hooldekodu põhitegevuseks on ööpäevaringse hoolduse osutamine eesmärgiga tagada eakate inimeste väärikas elukvaliteet. Hooldekodu eesmärgi saavutamiseks on klientidele loodud head puhke-, meelelahutus- ja ravivõimalused. Kõik kliendid on teretulnud ka ajutisele hooldusele.

Hooldekodu asub Pärnumaal Vändra alevis. Lähedusse jäävad väga head ühendusteed Pärnu, Paide ja Viljandi suunas.

Hooldekodu paikneb uues Vändra Tervishoiukeskuses, mis avati septembris 2009. Hooldekoduga ühes majas asuvad perearstid, apteek, toitlustuskoht ja hooldushaigla.

Majas on võimalik kasutada erinevaid füsioteraapia teenuseid (massaaž, elektriravi, bassein, soolakamber).

Hooldekodu on ehitatud spetsiaalselt eakate inimeste vajadusi silmas pidades – kõikjal saab liikuda ratastooli ja liikumise abivahendiga, vannitubade ja sauna ehituses on arvestatud erinevate terviseprobleemidega klientidega.

Hooldekodu paikneb kaasaegse kahekorruselise hoone teisel korrusel, kus on võimalik valida elamiseks ühe- või kahekohaline tuba. Hubane, valgusküllane ja klassikaliselt sisustatud ühekohaline tuba on keskmiselt 10m² suur ning kohandatud täielikult eaka inimese vajadustele. Paljude tubade juurde kuulub rõdu. Kokku on majas ruumi 50-le eakale. Elanike ühiskasutuses on saun, puhkeruumid ja saalid. Koridorides saab liikumisel tuge käsipuudest, majas paiknevad ka liftid. Külalistel on võimalik kokkuleppel ööbida samas majas.

Elanike tervist jälgib hooldusõde. Hooldekodu aitab vajadusel organiseerida erialaarstide külastamist, transpordikulud katavad eakas või tema pereliikmed ise.

Igapäevatoimetuste juures on abiks lahked hooldajad, kes on pikaajaliste kogemustega. Ligi pooled hooldajatest on koolitust saanud meie partnerite juures Saksamaal ja Tšehhis. Kolm hooldajat on kolm nädalat praktiseerinud Saksamaal seeniorite keskuses.

Eakatele pakutakse iga päev kodust, maitsvat ja tervislikku toitu. Tähtpäevade puhuks ja külaliste vastuvõtuks on pereliikmetel võimalik kasutada puhketuba. Meil puuduvad külastusajad, sest külalised on meie majja alati oodatud.

Hooldekodu puhkeruumis ja puhkenurgas on televiisor, kuid iga elanik võib toa sisustada ka oma raadio ja/või televiisoriga või mõne muu väiksema mööbliesemega. Samuti on majaelanikel võimalik tellida endale ajalehti ja ajakirju, postiljon külastab meid igal tööpäeval.

Kliendid teevad koos tegevusjuhendajaga käsitööd, loevad raamatuid ja jalutavad värskes õhus. Hooldekodu pere ühiste ettevõtmiste hulka kuuluvad nii täht- ja sünnipäevade tähistamised, kontserdid ja ettelugemised. Üks kord kuus külastab hooldekodu kirikuõpetaja. Vajadusel on võimalik kasutada juuksuriteenust.

Vändra hooldekodust leiad sõbraliku ja rõõmsameelse õhkkonna.
Oled oodatud Vändra hooldekodu majatuurile, kus räägime kõigest lähemalt.